Fitness cvičení a tejpování

Fitness je fenoménem naší doby. Každý z nás si chce udržet skvělou kondici a postavu. Proto pravidelně cvičíme na různých přístrojích, s různými pomůckami, apod. Velmi populární jsou balanční podložky, které mají tvar polovičního míče. Při cvičení na balanční podložce se využívá nestabilní polohy těla k zapojení všech svalů celého těla. Posílíte tak opravdu všechny svaly! Bohužel se někdy může stát, že to s cvičením přeženete a svaly se stanou velmi bolestivé.

Jak tedy ulevit bolavým svalům? Možností je celá řada, ale jen některé jsou opravdu účinné. Vyzkoušejte například tejpování. Tato metoda pochází původně z Japonska, kde se začala používat přibližně v 70. letech minulého století. Dnes je známá po celém světě a je velmi populární zejména mezi fyzioterapeuty a maséry. Ti na ní nedají dopustit. Metoda spočívá v lepení elastických tejpů na postiženou oblast. Tato metoda je velmi účinná při natažených, natržených či přetržených svalech, při otocích a dalších problémech.

Svět Zdraví Brno

Funkci tejpů můžete podpořit také dalšími přípravky. Například různými chladivými gely. Každý chladivý gel pracuje na principu léčby chladem, zmrazí tedy bolestivé signály, které jsou vysílány z nervů do mozku a mozek si tak neuvědomuje bolest. Mnohdy jsou do chladivých gelů přidávány různé druhy léčivých bylin, aby podpořily léčebný účinek.

Štítky: , ,

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.