Fitness bez diety

Při větě, že lze zhubnout bez držení nějaké diety, si mnozí klepou prstem na čelo. Popravdě řečeno ale tohoto efektu dosáhnout lze.
Záleží hlavně na tom, co za dietu považujeme. Speciální dietu k hubnutí rozhodně potřebovat nemusíte. Příjem stravy je potřeba pouze zpravidelnit a vynechat z jídelníčku ty největší kalorické bomby. Vše pochopitelně také souvisí s pěstováním pravidelné fitness aktivity. Základem veškerého jídla je pochopitelně velmi vydatná snídaně. Ta musí být hlavně pravidelná. Když snídaní vynecháte, velmi těžko se ubráníte tendenci toto manko za den dohnat. Člověk pak spořádá i to, co by normálně nechtěl. Kvalitní plnohodnotná snídaně obsahuje hodně bílkovin a vlákniny. Ideální jsou zejména celozrnné cereálie, ovoce a nízkotučné jogurty a jiné mléčné výrobky. Ostatně i přes den je všeobecně doporučováno konzumovat potraviny bohaté na bílkoviny a vlákninu. Obojí prochází mnohem delším procesem trávení než třeba sacharidy. Díky tomu nemáte tak velký pocit hladu a nejste nuceni tak často jíst. Bílkoviny jsou obsaženy z velké míry ve fazolích, luštěninách anebo ve vaječných bílcích.

Stravu byste rozhodně měli obohatit o velké množství ovoce a zeleniny. Právě vitamíny obsažené v ovoci a zelenině jsou schopny tělo ochránit před nemocemi a nepříznivými vlivy okolí. K hubnutí je pochopitelně nutné zvýšit pohyb. Bez pohybu rozhodně nelze zhubnout. Spousta lidí má velký příjem kalorií, ale tělo není schopno tyto kalorie spálit díky velmi nízké pohybové aktivitě. Výsledkem je právě ukládání tuků v partiích, ve kterých to nejméně chceme.

Fitness aktivita by měla být součástí každého dne. Nemusí se jednat vždy jen o cvičení či posilování, ale můžete zvolit i jiné druhy pohybu jako je například nordic walking. Určitě si také dejte pozor na slazené pití a rychlá občerstvení, Potraviny zde podávané jsou doslova přecpané tuky.

2 komentáře to “Fitness bez diety”

  1. admin Says:

    Dobrá je znalost tejpování , kterou využijete například při rekonvalescenci.

  2. admin Says:

    Ja používam tejpy už nejakú dobu a som s nimi viac než spokojná.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.